برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
مهمان عزیز خوش آمدید

افزودن نی نی بابا به صفحه اصلی

close
فیلتر توسط
فیلتر توسط
موجود بودن
قیمت
  • 0 تومان - 1,590,000 تومان

صندلی خودرو

فیلتر توسط

قیمت و خرید صندلی خودرو کودک

یکی از مهم ترین وسایل حمل و نقل نوزاد که از بدو تولد نیز نیاز به آن احساس می‌شود، صندلی خودرو می‌باشد. استفاده از صندلی خودرو برای حفظ امنیت کودک در هنگام رانندگی اهمیت دارد و حتی می‌تواند تا 70درصد از آسیب سوانح رانندگی نیز جلوگیری کند. درست است که استفاده از صندلی خودرو برای کودک به اندازه استفاده از کمربند ایمنی در قوانین گنجانده نشده است، اما استفاده از آن برای شما ضروری و مهم است. دراین مطلب اطلاعات خوبی را درباره صندلی خودرو به شما ارائه می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اهمیت خرید صندلی خودرو کودک

یکی از مهم ترین وظایف والدین در حین رانندگی ، حفظ امنیت کودک می‌باشد. سالیانه هزاران کودک در حوادث رانندگی آسیب های جدی می‌بینند و حتی جان خود را از دست می‌دهند، از این رو خرید وسایل برای تامین امنیت کودک از اهمیت زیادی برخوردار است. در بیشتر کشورهای جهان استفاده از صندلی کودک اجباری است و اما در کشور ما این موضوع خیلی مورد توجه قرارنمی‌گیرد.

دقت داشته باشید صندلی خودرو کودک می‌تواند امنیت فرزندتان را در حین رانندگی تامین کند. به همین دلیل جز وسایل ضروری سیسمونی محسوب می‌شود که می‌تواند فرزند شما را از کوچکترین آسیبی دور نگه دارد.

معرفی انواع صندلی خودرو کودک

اگر می‌خواهید برای خرید صندلی خودرو کودک اقدام کنید، لازم است انواع نمونه های موجود در بازار را به خوبی بشناسید. دسته بندی انواع صندلی خودرو کودک متنوع است و اما در ساده ترین حالت آنها را براساس مدل صندلی دسته بندی می‌کنند. این مدل ها را درادامه با هم بررسی می‌کنیم.

صندلی خودرو مخصوص نوزاد یا کریر

این نوع از صندلی درواقع همان کریر است که می‌تواند در جایگاه صندلی خودرو نیز استفاده شود. کریر انتخاب بسیارمهمی برای کودکان زیر ده کیلوگرم است و می‌توان آن را رو به صندلی خودرو نصب کرد. در برخی از منابع گفته می‌شود شما می‌توانید از کریر تا سن یک تا دوسالگی نیز استفاده کنید اما درحالت کلی تا زمانی که کودکتان به خوبی در کریر جای می‌گیرد این محصول قابل استفاده به عنوان صندلی خودرو خواهدبود.

دقت داشته باشید کریر را با کریکات اشتباه نگیرید. کریر وسیله ای است که می‌تواند به عنوان صندلی خودرواستفاده شود و اما کریکات درواقع یک ساک معمولی برای حمل نوزاد می‌باشد.

صندلی خودروقابل تنظیم

طراحی این مدل از صندلی خودرو کودک به صورتی است که برای نوزادان باید رو به عقب نصب شود و اما برای کودکان بزرگتر می‌توانید آن را در حالت معمولی نیز نصب کنید. برای ایمنی بیشتر فرزند خود بهتراست تا حدممکن صندلی را رو به عقب در ماشین قراردهید.صندلی خودرو قابل تنظیم به صورت ثابت درون ماشین قرارمی‌گیرد و نمی‌توانید آن را با خود حمل کنید.

صندلی بوستر یا حامی

اگر می‌خواهید برای خرید صندلی خودرو کودک اقدام کنید، لازم است بدانید این مدل از صندلی مناسب کودکان بالای چهارسال می‌باشد.صندلی بوستر درواقع نوعی نشیمن برای کودک است که کمک می‌کند بتوانید به راحتی کمربند وی را ببندید.

کودک شما می‌تواند با کمک این صندلی به راحتی در خودرو بنشیند و کمربند وی نیز در حالت استانداردی قراردهید.  دقت داشته باشید درصورت عدم استفاده از صندلی حامی ممکن است کمربند روی صورت و یا گردن کودک را بگیرد و سلامت وی را به خطر اندازد.

برای خرید صندلی خودرو کودک ابتدا باید انواع این صندلی را به خوبی بشناسید و از ویژگی آنها اطلاع داشته باشید.سپس می‌توانید براساس نیاز کودکتان برای خرید آنها تصمیم گیری کنید. دراین بخش انواع صندلی و ویژگی های آن را به شما معرفی کردیم تا بتوانید تصمیم درستی برای خرید اتخاذ کنید.

برای خرید صندلی خودرو کودک به چه نکاتی توجه کنیم؟

صندلی خودرو کودک از مهم ترین آیتم هایی است که باید در لیست خرید سیسمونی خود لحاظ کنید.درواقع با خرید این محصول شما سلامت کودکتان را در هنگام رانندگی تضمین کردید. در ادامه به بررسی نکاتی می‌پردازیم که برای خرید صندلی خودرو به شما کمک می‌کند.

 

نحوه قرارگیری درست

در هنگام خرید صندلی خودرو باید توجه داشته باشید که کودک بتواند به درستی روی صندلی نشسته و کمربند خود را ببندد. دقت داشته باشید اگر نتوانید کودک را به درستی درون صندلی خودرو قراردهید، مسلما این صندلی برای کودک شما اندازه مناسبی ندارد و باید به دنبال گزینه ای دیگر برای خرید باشید.

اگر کودک شما زیر یک سال است برای راحتی بیشتر وی باید صندلی را در حالت خوابیده قراردهید. در این حالت کودک شما احساس راحتی بیشتری خواهدداشت.

دقت داشته باشید اگر هنگام حضور صندلی ماشین خدایی نکرده تصادف کردید، حتما پس از تصادف از سالم بودن این صندلی اطمینان حاصل کنید.

توجه به ایمنی محصول

ایمنی کودک در هنگام استفاده از صندلی خودرو اهمیت بسیارزیادی دارد و باید به آن توجه شود. عموما تمامی صندلی ماشین دارای فوم های جذب کننده ای هستند که می تواند سر و سینه کودک را از بروز ضربات احتمالی محافظت کند. به صورت کلی سعی کنید صندلی هایی را انتخاب کنید که تمامی تدابیرامنیتی برای حفاظت از بدن کودک در آن گنجانده شده است.

قابلیت شستشوی صندلی

کودکان پس از چندبار استفاده از صندلی خودرو مسلما آن را کثیف خواهندکرد. از این رو نیز بهتراست به دنبال خرید بهترین صندلی خودرو باشید که قابلیت شستشو داشته باشند. بدین ترتیب می توانید به راحتی روکش این صندلی را جداکرده و آن را بشویید. تمیزبودن صندلی به تاثیر مثبتی را روی سلامت فرزندتانخواهدداشت به همین دلیل نیز به هیچ عنوان ساده از کنار آن نگذرید.

توجه به کاربری راحت برای خرید صندلی خودرو کودک

از مهم ترین نکاتی که باید برای خرید صندلی خودرو کودک درنظربگیرید، استفاده راحت از این محصول است. دقت داشته باشید شما در روز چندین بار با این وسیله سروکار دارید پس باید بازوبسته کردن آن برای شما راحت و ساده باشد. برای اطلاع از این موضوع در هنگام خرید بهتراست دفترچه راهنمای محصول را در هنگام خرید بررسی کنید.

توجه به کمربند برای خرید صندلی خودروکودک

شما صندلی خودرو را برای تامین ایمنی فرزند خود خریداری می کنید، پس باید ایمنی خود محصول را نیز در هنگام خرید درنظرداشته باشید. کمربند به کاررفته در صندلی خودرو باید پنج نقطه اتصال جداگانه داشته باشد تا به خوبی بتواند از کودک شما محافظت کند.

البته باید به نرم بودن کمربندهای به کاررفته در صندلی خودرو نیز دقت کنید زیرا در صورت ورود ضربه شدید به کودک احتمال آسیب به وی از طریق کمربندهای غیراستاندارد نیز وجوددارد.

توجه به اندازه ها برای خرید صندلی خودرو کودک

برای خرید بهترین صندلی خودرو باید ابتدا اندازه های داخلی خودروتان را نیز درنظربگیرید. ممکن است اندازه برخی از این صندلی ها خیلی بزرگ باشد و نتواند به خوبی داخل اتومبیل شما جای بگیرید. برخی از صندلی های موجود در بازار نیز اندازه کوچکی دارند که کودک شما در آن احساس راحتی نخواهدداشت. پس صندلی انتخابی شما باید اندازه استاندارد داشته باشد تا هم به خوبی در اتومبیل شما جای بگیرید و هم مانع حرکت کردن کودکتان نباشد.

بررسی نشیمن محصول برای خرید صندلی خودرو کودک

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام خرید صندلی خودرو کودک موردبررسی قرارگیرد، نشمین این محصول می‌باشد. نشمین صندلی خودرو به هیچ عنوان نباید سبب تعریق بدن نوزاد شود زیرا این موضوع خود می‌تواند سلامت وی را به خطر اندازد. پس بهتراست به دنبال خرید صندلی هایی باشید که قابلیت عبور جریان هوا را از خود دارا باشد و کودک شما بتواند ساعت های طولانی در آن احساس راحتی کند.

بررسی نشان استاندارد برای خرید صندلی خودرو کودک

استانداردبودن صندلی انتخاب شده از دیگر ویژگی هایی است که باید برای خرید محصول درنظربگیرید. طراحی تمامی صندلی های موجود در بازار به یک شکل است و اما نمونه انتخابی شما باید تمامی استانداردهای لازم را دارا باشد.

صندلی خودرو یکی از مهم ترین وسایل حمل ونقل کودک است که توصیه می‌شود حتما آن را در سبد خرید سیسمونی قراردهید. برای اینکه این صندلی بتواند به خوبی امنیت کودک شما را تامین کند، نیازاست نکات زیادی را برای خرید آنها درنظربگیرید. در این مطلب سعی کردیم در حوزه خرید این محصول نکات کاربردی را برای شما بیان کنیم تا خرید راحت تری را تجربه کنید.

ادامه مطلببستن

صفحه اصلی

پنل کاربری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم