برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
مهمان عزیز خوش آمدید

افزودن نی نی بابا به صفحه اصلی

close
فیلتر توسط
فیلتر توسط
انتخاب ضمانت نامه
رنگ
موزیکال
برند
وزن
  • 1.5kg - 5kg

قیمت
  • 120,000 تومان - 2,800,000 تومان

صندلی غذاخوری نوزاد و کودک

فیلتر توسط

قیمت و خرید صندلی غذاخوری کودک

زمانی که کودک برای اولین بار شروع به غذا خوردن می کند، قاشق و چنگال برای کودک، برایش چیز غریبی است. از طرفی، کودکان به خاطر اینکه در سنین پایین تر، تحرک زیادی دارند که باعث می شود که در هنگام غذا خوردن، در جای خود ثابت نباشند.

اما اگر برای کودک، صندلی غذا خوری داشته باشید، بخشی از این سختی، هم برای خودتان و هم برای کودک، آسان تر می شود. زیرا این صندلی ها باعث می شوند که کودک راحت تر بنشیند و از طرفی، یادگیری غذا خوردن مثل بزرگترها برای کودک آسان تر باشد.

در مورد صندلی غذا خوری به این مسئله توجه داشته باشید که از صندلی غذا خوری می توان در سنین بین 6 ماهگی تا 3 سالگی کودک استفاده کرد. توصیه می شود که در خرید این صندلی ها، هم به ایمنی و دوام و هم به جیب خودتان توجه داشته باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این صندلی کاربردی آشنا کنیم.

انواع صندلی غذاخوری کودک

صندلی غذاخوری کودک، انواع مختلفی دارد. برای اینکه انتخاب مناسبی داشته باشید، باید در ابتدا، ویژگی های هر کدام را بدانید، سپس براساس نیازتان، صندلی غذاخوری مناسب کودک خود را انتخاب کنید.

صندلی معمولی

توجه داشته باشید منظور از صندلی غذاخوری معمولی، صندلی بی کیفیت نیست، بلکه صندلی است که آپشن های کمتری دارد. نکته ای که در مورد صندلی های غذاخوری کودک معمولی، به این مسئله توجه داشته باشید که این نوع صندلی ها، طراحی ساده ای دارند، می تواند نیاز شما را برطرف کنند و البته قیمت، ارزان تری هم دارند.

این صندلی ها با توجه به اینکه طراحی ساده ای دارند و به قول معروف، النگ دولنگ ندارند، احتمال خرابی شدنشان نیز کمتر است. شما به راحتی می توانید این صندلی را سر هم کنید تا کودک تان بتواند از آن استفاده کند.

البته به این مسئله توجه داشته باشید که صندلی غذاخوری معمولی، اغلب تاشو نیستند و به همین دلیل، باید جایی برای قرار گرفتن آن در نظر بگیرید.

صندلی های تقویتی

با استفاده از این نوع صندلی های غذاخوری کودک می توانید ارتفاع صندلی های بزرگسال را تقویت کنید و آن را به صندلی غذاخوری تبدیل کنید. این نوع صندلی ها به راحتی داخل کمک جای می گیرند. به همین دلیل این نوع صندلی ها برای منازلی که متراژ کمی دارند، مناسب است.

توجه داشته باشید که بهتر است این نوع صندلی های غذاخوری کودک را روی صندلی هایی نصب کنید که اگر به غذا آغشته شد، به راحتی بتوان آن را تمیز کرد. به همین دلیل عاقلانه نیست که این صندلی ها را روی صندلی های مخمل قرار دهید.

 

صندلی های قابل تنظیم

برخلاف صندلی هی غذاخوری های معمولی، صندلی های غذاخوری قابل تنظیم، آپشن های بیشتری دارند. این نوع صندلی ها، همان طور که از اسم شان مشخص است، قابل تنظیم است و می توان ارتفاع صندلی، پشتی صندلی، ارتفاع تکیه گاه و ارتفاع صندلی را تنظیم کرد.

به همین دلیل با این تنظیمات می توان وضعیت صندلی کودک را برحسب نیاز کودک تغییر دهید. این نوع صندلی ها همچنین تاشو هستند که در صورت عدم استفاده، جای کمتری را اشغال می کنند. در نهایت به این مسئله توجه داشته باشید که این نوع صندلی ها، نسبت به صندلی های معمولی قیمت بیشتری نیز دارند.

صندلی های چندکاره

صندلی های غذاخوری چندکاره، همان طور که از اسم شان مشخص است، علاوه بر کاربرد غذاخوری، کاربردهای دیگری نیز دارند. به همین دلیل وقتی کودک تان بزرگتر می شود، می تواند بدون هیچ خرج اضافه ای، آن را به صندلی بازی کودک تبدیل کرد.

اما به این مسئله هم توجه داشته باشید که این نوع صندلی ها، کیفیت و دوام چندانی هم ندارند. همچنین اگر فضای کمی دارید، توصیه می کنیم که از خرید این صندلی ها خودداری کنید.

نکات مهم در هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک

در هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

تطبیق پذیری

برخی از صندلی ها به گونه ای طراحی شده اند که همزمان با رشد کودک می توان آن را به نوع بزرگ تر تبدیل کرد.

نوع صندلی

همان طور که متوجه شدید صندلی غذای کودک، تنوع زیادی دارد و اینکه کدامیک را انتخاب کنید به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. همچنین در خرید این نوع صندلی ها، به محدودیت فضای خود نیز باید توجه داشته باشید.

کمربند ایمنی

همان طور که گفتیم کودک در سنین پایین، تحرک بیشتری دارد، به همین دلیل صندلی کودک باید در 3 تا 5 نقطه، کمربند داشته باشد تا در هنگام ایستادن و لغزش کودک، از کودک محافظت کند. همچنین این کمربندها باید به گونه ای باشد که هیچ فشاری به شکم کودک وارد نکند. در ضمن، با رشد کودک بتوان آن را تنظیم کرد.

چرخ صندلی

صندلی چرخ دار این مزیت را دارند که استفاده از آنها آسان تر است. زیرا شما می توانید صندلی های غذاخوری چرخ دار از آشپزخانه به سالن پذیرایی خود منتقل کنید. اما توجه داشته باشید که برای ثابت نگه داشتن چرخ های صندلی، قفل صندلی را بزنید.

استانداردهای ایمنی

نکته ی دیگری که در هنگام خرید صندلی غذاخوری کودک باید به آن توجه داشته باشید، استانداردهای ایمنی است. همه ی صندلی های کودک باید روی بسته بندی شان، گواهی استاندارد انجمن سازندگان محصولات کودک را داشته باشند.

آسایش و راحتی

به طور کلی، صندلی غذاخوری هایی که تشک دارند، برای کودک راحت تر هستند. مخصوصا اگر جای پا هم داشته باشند برای کودک مناسب تر خواهند بود. توجه داشته باشید که درزهای صندلی، هیچ لبه ی تیزی نداشته باشند که پای کودک را اذیت نکنند.

در ضمن پشت میز را هم بررسی کنید که لبه تیز یا سوراخی نداشته باشد که به کودک صدمه بزند.

سهولت تمیز کردن

مواد غذایی که به کودک می دهید، ممکن است روی صندلی، میز، کمربندها و هر قسمتی بریزد. به همین دلیل بهتر است که صندلی ها و کمربندهای صندلی انتخاب کنید که به راحتی بتوان آنها را داخل ماشین لباسشویی قابل شستشو باشد.

میز جلوی صندلی

بهتر است برای میز جلو صندلی، نوعی را انتخاب کنید که به راحتی جدا شود، زیرا می توانید آن را در حتی ماشین ظرفشویی هم بشویید. در ضمن صندلی هایی که میز جلوی آنها متحرک است، می توان همزمان با رشد کودک آن را جابجا کرد.

ادامه مطلببستن

صفحه اصلی

پنل کاربری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم