برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
مهمان عزیز خوش آمدید

افزودن نی نی بابا به صفحه اصلی

close

بالشت فرم دهی و شیردهی

قیمت و خرید بالشتک شیردهی

شیردهی پس از زایمان کار بسیارپرچالش و سختی است، مخصوصا برای آن دسته از خانم هایی که برای اولین بار مادر شده اند. یکی از بهترین لوازم مربوط به شیردهی، بالشت شیردهی می‌باشد که طراحی بسیارساده ای دارد و اما در عین همین سادگی بسیارکاربردی است. دقت داشته باشید این نوع بالشت تنها برای مادران شیرده طراحی نشده است، بلکه آن دسته از نوزادانی که با شیرخشک تغذیه می‌کنند نیز می‌توانند از این مدل بالشت استفاده کنند. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات خوبی را درباره بالشتک شیردهی به شما ارائه کنیم. همراه ما باشید.

بالشتک شیردهی چیست؟

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام شیردادن به نوزاد مدنظرقراردهید، روش و وضعیت شیردهی می‌باشد. در هنگام شیردهی مادر ونوزاد باید در وضعیت درستی قراربگیرند تا هم نوزاد بتواند به خوبی شیربخورد و هم مادر از نظر جسمی صدمه نبیند. مسلما نگه داشتن کودک با دست برای شما کار بسیارسختی است از این رو نیز می‌توانید از بالشتک شیردهی استفاده کنید.

 بالشتک شیردهی شبیه به بالشت بارداری است و اما اندازه کوچکتری دارد. مادر می‌تواند این بالشت را زیرسر نوزاد قراردهد تا به سینه نزدیکتر شود و بدین ترتیب شیردادن به وی نیز راحت تر خواهدبود. این نوع بالشتک می تواند سطح مناسبی را برای شیردادن به نوزاد فراهم کند و خستگی مادر در حین شیردهی را کاهش خواهدداد.

چه زمانی باید از بالشتک شیردهی استفاده کرد؟

حال شاید از خود بپرسید در چه زمانی باید از بالشتک شیردهی استفاده کرد؟ این محصول چه زمانی به کارتان می‌آید؟ در ماه های اولیه پس از زایمان کودک وزن بسیارکمی دارد و نمی‌تواند بدن خود را به صورت ثابت نگه دارد، از این رو خرید بالشتک شیردهی به شما کمک زیادی خواهدکرد. بهترین زمان برای استفاده از این بالشتک از بدوتولد تا 6 ماهگی است. پس از آن دیگر کودک می‌تواند کنترل خوبی را روی سروگردن خود داشته باشد. بدین ترتیب دیگر نیازی به استفاده از این نوع بالشت ها نخواهدبود.

بررسی مزایای استفاده از بالشتک شیردهی

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم بالشتک شیردهی مزایای بسیارزیادی برای مادر و کودک دارد که خودتان به هنگام استفاده از آن متوجه این موضوع خواهیدشد.

مادران معمولا برای شیردادن به نوزاد مجبورند، مدت زمان زیادی وی را در بهترین حالت برای شیردهی نگه دارند. همین موضوع نیز فشاربسیارزیادی به دست و شانه های آنان وارد می‌کند که مسلما برای آنها آزاردهنده خواهدبود. البته بعدها با بزرگترشدن نوزاد،وزن وی نیز بیشتر می‌شود و این موضوع سبب خواهدشد تا فشاربیشتری به شانه های مادر واردشود. استفاده از بالشت شیردهی می‌تواند این فشار را به حداقل برساند.

از دیگر مشکلاتی که مادر هنگام شیردادن به نوزاد به آن روبه روست، فشارطولانی مدت به کمر و ستون فقرات است. این خمیدگی طولانی مدت می‌تواند صدمات زیادی را به ستون فقرات واردکند از این رو نیز استفاده از بالشت شیردهی می‌تواند این فشار را به حداقل برساند.

البته برخی از نوزادان نیز به راحتی شیر نمی‌خورند و بی قراری های خاصی دارند که می‌تواند از راحت نبودن جای آنها ناشی شود. استفاده از بالشت شیردهی می‌تواند سطح بسیارخوبی را برای شیرخوردن نوزاد در اختیار وی قراردهد از این رو نوزاد در آرامش بیشتری تغذیه خواهدشد.

از دیگر مزایای بالشتک شیردهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-      راحتی بیشتر در زمان بارداری

2-      بهترقرارگرفتن پستان در دهان نوزاد

3-      حمایت از ستون فقرات

4-      کمک به نشستن کودک

5-      بهترشدن زخم های ناشی از عمل سزارین

آیا خرید بالشتک شیردهی معایبی را نیز دارد؟

شاید برای شما تعجب آور باشد و اما باید بدانید استفاده از این محصول می‌تواند کمی کار شما را سخت کند. از مهم ترین معایب آن این است که نوزاد به شدت به سینه نزدیک می‌شود که فشاردادن سینی به بینی و دهان نوزاد می‌تواند مجاری تنفسی وی را ببندند. علاوه براین در این حالت مکش شدید سینه اتفاق می‌افتد که برای مادر بسیاردردناک است.

البته در بعضی از موارد که قطر این بالش ها کم است هم مادر مجبور است که خود را به سمت جلو بکشاند. بدین ترتیب در درازمدت آسیب زیادی به ستون فقرات و کمر وی وارد خواهدشد. از این رو بهتراست به دنبال خرید بالشت شیردهی باشید که طراحی ارگونومی و مناسبی داشته باشد. بدین ترتیب خواهیدتوانست استفاده درستی را نیز از آن داشته باشید. پس در هنگام خرید به قطر این نوع بالشت توجه کنید.

البته دقت داشته باشید شما در همه پوزیشن های شیردهی به بالش نیاز ندارید. برای مثال زمانی که به پهلو هستید و کودکتان را شیر می‌دهید، به هیچ عنوان نباید از این بالشت ها استفاده کنید.

راهنمای خرید بالشتک شیردهی

برای خرید بالشتک شیردهی باید نکات بسیارزیادی را درنظرداشته باشید تا بتوانید یک انتخاب عالی داشته باشید. درادامه بیشتر درباره خرید این نوع بالش صحبت می‌کنیم.

ابعاد و وزن بالشتک

ابعاد و اندازه بالشتک باید تناسب کافی را با اندام و وزن نوزاد داشته باشد. به صورت کلی ابعاد این بالشت باید به صورتی باشد که به خوبی سروگردن نوزاد روی آن قراربگیرد و شیردهی نیز برای شما مادر راحتتر باشد.

جنس بالش

از دیگر نکاتی که باید برای خرید بالش شیردهی درنظربگیرید، جنس این محصول می‌باشد. جنس این بالش باید لطافت قابل قبولی داشته باشد تا حساسیتی را برای پوست نوزاد ایجادنکند.

بند قابل تنظیم

برای اینکه بهترین حالت را برای شیردهی نوزاد خود پیداکنید، بهتراست بالشتک هایی را خریداری کنید که بند قابل تنظیم دارند. بدین ترتیب می‌توانید بهترین حالت را برای شیردادن به نوزاد پیداکرده و سپس با سفت کردن بندهای آن وی را در یک وضعیت ثابت قراردهید.

قابلیت شستشوی آسان

نوزاد در بدوتولد به سرعت لباس های خود را کثیف می‌کند از این رو نیز بهتراست به دنبال خرید بالش هایی باشید که قابلیت شستشو داشته باشند. بدین ترتیب درصورت کثیف شدن به راحتی می‌توانید آنها را بشویید.

قیمت بالش

قیمت بالش بسته به تمامی آیتم هایی که در بخش بالا به آن اشاره کردیم، متفاوت خواهدبود. با این وجود لازم است بدانید این نوع بالش ها قیمت بالایی ندارند و شما می‌توانید با صرف کمترین هزینه برای خرید آنها اقدام کنید.

در این بخش نکات بسیارخوبی را درباره خرید بالش شیردهی بررسی کردیم که برای خرید این محصول به شما کمک می‌کند. اگر اطلاعات کافی درباره خرید این محصول ندارید با مطالعه این مقاله می‌توانید انتخابی درست داشته باشید که بعدها نیز نهایت استفاده را از آن کنید.

 

 

 

ادامه مطلببستن

صفحه اصلی

پنل کاربری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم