برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
مهمان عزیز خوش آمدید

افزودن نی نی بابا به صفحه اصلی

close

دوچرخه کودک

قیمت و خرید دوچرخه کودک

دوچرخه سواری از ورزش های سالم برای کودک است که می‌تواند اوقات خوبی را برای آنها بسازد. تنوع دوچرخه های کودک بسیارزیاد است و انتخاب از میان آنها شاید برای شما سخت باشد. برای خرید دوچرخه مناسب باید نکات بسیارزیادی را درنظربگیرید، درادامه این مقاله بیشتر دراین باره صحبت می‌کنیم.

راهنمای خرید دوچرخه کودک

برای خرید دوچرخه کودک باید نکات زیادی را درنظربگیرید تا بتوانید سلامت و امنیت وی را تامین کنید. درادامه راهنمای جامعی را برای خرید دوچرخه کودک به شما ارائه می‌کنیم که برای خرید می توانید از آن کمک بگیرید.

ظاهر زیبا و جذاب

کودکان معمولا حس مالکیت عجیبی نسبت به وسایل خود دارند، از این رو نیز زیبایی دوچرخه برای آنها اهمیت زیادی دارد. بهتراست ابتدا دوچرخه های مختلف را از حیث فاکتورهای زیادی نظیر راحتی، ایمنی، ترمز و ... بررسی کرده و درنهایت از کودک خود بخواهید تا از بین گزینه های موردنظر به سلیقه خود یکی را انتخاب کند.

انتخاب اندازه مناسب

یکی از مهم ترین مواردی که باید برای خرید دوچرخه کودک درنظربگیرید، اندازه مناسب برای آن است. دوچرخه کودک باید متناسب با جثه و قد وی انتخاب شود.  برای انتخاب اندازه مناسب باید پیشانی دوچرخه که بالاترین نقطه آن است، را درنظربگیرید. دقت داشته باشید پیشانی دوچرخه به هیچ عنوان نباید از قد پاها بیشتر باشد.

از دیگر نکاتی که باید برای انتخاب اندازه مناسب دوچرخه درنظربگیرید، ارتفاع داخلی پاهاست. برای بررسی این مورد بهتراست از فروشنده بخواهید که کودک تان دوچرخه را امتحان کند. دقت داشته باشید پاها باید به خوبی در دو طرف تنه قراربگیرد و قد پاها نیز نسبت به تنه دو و نیم سانتی متر فاصله داشته باشد.

هنگام خرید حضوری دوچرخه کودک چه مواردی را تست کنیم؟

اگر می خواهید برای خرید حضوری دوچرخه کودک اقدام کنید، بهتراست موارد زیر را تست کنید.

تست کلرنس برای تشخیص سن کودک

هنگامی که فرد روی دوچرخه می نشیند، فاصله قدپاها تا تنه وسط دوچرخه را کلرنس می‌گویند. دقت داشته باشید این اندازه در تشخیص سایز مناسب برای دوچرخه اهمیت دارد از این رو باید مورد توجه قرارگیرد.

تست زین در زمان خرید دوچرخه کودک

برای تشخیص میزان راحتی کودک باید زین دوچرخه نیز به خوبی تست شود. برای تست این مرحله باید پدال در نزدیکترین حالت روی زمین قراربگیرد، اگر در این حالت پاها کاملا باز و خمیدگی جزئی در آن وجودداشته باشد شما می‌توانید از فیکس بودن زین اطمینان حاصل کنید.

تست سواری دوچرخه

برای انتخاب سایز دوچرخه می توانید از تست سواری کمک بگیرید. دراین روش باید پاهای کودک را در دوطرف قسممت بالای تنه دوچرخه قراردهید. دراین حالت باید کف پای کودک بدون اینکه تنه برای وی مزاحمتی ایجادکند، روی زمین قراربگیرد.

با انجام این تست ها می‌توانید به راحتی دوچرخه ای را متناسب با جثه و اندام کودک خود خریداری کنید.

توجه به ایمنی و راحتی کودک

هنگام خرید دوچرخه کودک باید به دنبال گزینه ای باشید که هم بتواند ایمنی و راحتی کودک را فراهم کند و هم از نظر اقتصادی برای شما مقرون به صرفه باشد.

دقت داشته باشید کودک شما هنگام سوارشدن به دوچرخه باید بتواند به خوبی  پاها را روی زمین قرارداده و ترمز را بگیرد، درغیراین صورت سلامت وی به خطر می افتد. کودک شما باید بتواند به خوبی دوچرخه را کنترل کند تا قدرت راندن آن را نیز داشته باشد.

دوچرخه انتخابی شما نباید از اندازه کودک کوچکتر باشد، زیرا در این حالت زانوهای کودک با فرمان برخورد کرده و کنترل دوچرخه را از دست کودک خارج می‌کند. به صورت کلی انتخاب دوچرخه های کوچکتر می‌تواند آسایش و راحتی کودک را در هنگام دوچرخه سواری از بین ببرد.

بررسی ترمزهای دوچرخه

ترمز یکی از مهم ترین قسمت های دوچرخه است که از بروز سانحه جلوگیری می‌کند. دقت کنید باید به دنبال خرید دوچرخه باشید که اهرم های ترمز آن برای دستان کوچک و ظریف کودک طراحی شده باشد. بدین ترتیب کودک شما می‌تواند با کوچکترین فشاری از این اهرم ها برای ترمزکشیدن استفاده کند.

دقت داشته باشید به هیچ عنوان دوچرخه هایی با ترمز توپی را برای کودک خود خریداری نکنید. این گونه ترمزها سرعت را به تدریج نمی‌کاهد، از این رو ترمز کشیدن با آن در سرازیری می‌تواند بسیارخطرناک باشد. برای حفظ ایمنی کودک بهتراست طرزاستفاده از ترمز های دستی و کم کردن سرعت را به صورت تدریجی به وی بیاموزید.

راحتی و سبکی دوچرخه

یکی دیگر از مواردی که باید برای  خرید دوچرخه کودک درنظربگیرید، راحتی و سبکی دوچرخه است. هرچه وزن دوچرخه کمتر باشد، کودک شما راحت تر می‌تواند آن را کنترل کند. بیشتر برندهایی که در ساخت دوچرخه کودک فعالیت می‌کنند، فریم دوچرخه را از جنس آلیاژ کربن و آلمینیوم می‌سازند. این آلیاژها نسبت به آهن بسیارسبک ترند از این رو استفاده از آن برای کودک بسیارراحت تر است.

تعداد چرخ دوچرخه

از دیگر مواردی که باید برای خرید دوچرخه کودک درنظربگیرید، تعداد چرخ های دوچرخه می‌باشد. کودکان دوساله به خوبی نمی‌توانند تعادل خود را روی دوچرخه حفظ کنند از این رو بهتراست برای آنها نوعی سه چرخه و یا چهارچرخه خریداری کنید. تا چهارسالگی کودک شما به خوبی نمی‌تواند روی دوچرخه بنشیند، به همین دلیل درصورت خرید دوچرخه نیز باید از پایه های کمکی برای کودک استفاده کنید. پس از سن چهارسالگی می‌توانید این پایه ها را جداکرده و آموزش های لازم را به کودک بدهید.

انتخاب دنده ها

برای خرید دوچرخه کودک باید دنده های آن را نیز به دقت بررسی کنید. از این حیطه شما می‌توانید دوچرخه های تک سرعته و یا دنده ای را خریداری کنید. نمونه های تک سرعته عملکرد بسیارراحتی دارند، اما برای عبور از فرازونشیب کودک را به سختی می‌اندازد. در مقابل نمونه های دنده ای وجوددارد که می‌تواند حرکت در فرازونشیب را برای کودک راحت تر کند.

انتخاب برند مناسب

برندهای بسیارزیادی در زمینه تولید دوچرخه کودک فعالیت دارند که بهتراست قبل از خرید اطلاعاتی را درباره آنها داشته باشید. بهتراست به سراغ برندهایی بروید که برای خرید دوچرخه به شما ضمانت نامه می‌دهند، بدین ترتیب بعدها درصورت بروز مشکل می‌توانید از گارانتی محصول استفاده کرده و بدون هیچ هزینه ای آن را تعمیر کنید.

برای خرید دوچرخه کودک حتما موارد بالا را به دقت بررسی کرده و درنهایت برای خرید اقدام کنید.

 در این مطلب سعی کردیم اطلاعات خوبی را درباره خرید دوچرخه کودک به شما ارائه کنیم. اگر می‌خواهید این محصول را برای فرزندتان خریداری کنید و اما هنوز از استانداردهای آن اطلاعی ندارید با مطالعه این مقاله به نکات خوبی خواهیدرسید.

ادامه مطلببستن

صفحه اصلی

پنل کاربری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم